OurStories.cz ~ naše povídky - Básničky » Si krásny rámSi krásny rám Nemalo by to tak byť... a predsa je.

Možno som zbadala len rám, 

a už nikdy nezočím plátno.

A to by bolo v poriadku,

ak by si aj ty videla mňa.

 

A možno som sa len dala opantať,

všetkým čím ty si,

a ja nie som.

A to by bolo v poriadku,

ak by som vedela,

kým som ja. 

 

Si krásny rám.

Z teplého zlata,

mohutný a taký elegantný.

Hoden najkrajšej maľby.

 

Zachytíš slnko,

vytvoríš zoň dúhu.

 

Keď sa usmeješ,

si krásna.

Krajšia ako by si mala byť.

A svet tiež.

Tušíš to vôbec?

 

Si čarodej. Si maliar.

Zaklínaš do plátna momenty.

Zvieratá. Ľudí. 

Každý deň.

Sú ako živé.

No čo by sa stalo,

ak by si namaľovala mňa?

 

Zvečnila by si ma zamyslenú?

Usmievavú?

Výnimočnú?

 

Tam, kde mám byť,

zostane len

prázdne plátno.

 

Namaľuje ma niekto iný.

Ale nie iná.

 

Si krásny rám.

Prajem ti, 

aby si obopínala,

len ten najkrajší

obraz. Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Si krásny rám :

4. Leylon přispěvatel
21.05.2016 [13:13]

LeylonTrisha: veľká vďaka, som rada, že sa ti to páčilo. S básňami si veľmi nerozumiem, ale občas mi znejú v hlave tak dlho, že ich proste musím spísať... je to asi prvý raz, čo som sa pokúšala písať voľným veršom a symbolizmom, tak som rada, že to nevypálilo ako hlúposť. A nepochybujem, že si to pochopila správne :)

3. Leylon přispěvatel
21.05.2016 [13:10]

LeylonŠarlotinka: v prvom rade, veľmi pekne ďakujem, že si nabrala tú odvahu ozvať sa - je ťažké vyjadrovať sa k veciam, ktoré nás priamo zasiahnu a o to viac si to cením. Nie si v tom sama a som si istá, že si to pochopila dobre :). Slovíčka sú často málo ale pre mňa bol toto jediný možný spôsob ako to celé vyjadriť... dostať zo seba, podeliť sa o to, lebo viem, že daná osoba, ktorej táto báseň patrí, sa to nikdy nedozvie, nehovoriac o tom, že ja sama som z námetu tej básne zmätená, neistá.

Nie si v tom sama, len málokto o tom chce aj skutočne hovoriť. Ak by si sa o tom náhodou chcela porozprávať, vždy som tu, v mojom profile na mňa nájdeš kontakt :)

2. Trisha přispěvatel
20.05.2016 [21:20]

TrishaKrasna báseň!!! Tiež dúfam, že som to pochopila správne. Milujem takúto poéziu. Mala si nadherné obraty aj prehľadné strofy proste... Emoticon Emoticon Emoticon

1. Šarlotinka
20.05.2016 [18:50]

Prečítala som si to hneď, ako si toto umelecké dielko pridala... a až teraz som nabrala odvahu napísať komentár, nedalo sa inak, stále mi to znelo v hlave. Neviem, či som to dobre pochopila... ale dúfam, že áno. Prežívam presne to isté... Neviem, ako to okomentovať, lebo na to sú všetky slovíčka málo. Len toľko, ďakujem. Za umelecký zážitok, za to, že to niekto prežíva tiež, za to, že si to napísala takto dokonale. Ďakujem. :)

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!