OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Úsvit - 5. kapitolaÚsvit - 5. kapitolaDaisy žije na rodinném zámku spolu se svojí matkou a Tomášem, kterému věnovala svoji moc, ale může si být jistá, že on je ten pravý? Jak může vědět, že se rozhodla správně a svoji moc nevěnovala jen nějakému dobrému lháři.
I kdyby, stejně už by bylo pozdě, její moc patří už jen Tomášovi. Už by ho nikdo nedokázal zastavit, nebo snad ano?

5. kapitola – Co dál?


Patrik:

První co jsem viděl, bylo, jak mi Tomáš uštědřuje poslední, pro mě, smrtelnou ránu. Všude kolem mě byla tma, nic se nedělo. Nic jsem nevnímal. Musel jsem být mrtvý, ale pak se něco stalo. Cítil jsem, jako by mé tělo sílilo. Mé srdce znovu začalo bít a já se chytil příležitosti. Začal jsem bojovat, chtěl jsem žít.

Pomalu jsem otevřel oči a viděl bledou tvář Daisy, usmála se na mě. Nemohl jsem tomu uvěřit, ale pak se stalo ještě něco. Její tvář ještě víc zbledla a ona upadla do bezvědomí.

Dodalo mi to tolik síly, že jsem se dokázal postavit. V hlavě mi to šrotovalo, jak jsem se snažil vymyslet, co se teď bude dít.

Věděl jsem, že tu nesmíme zůstat dlouho, protože Tomáš určitě poslal špehy.

Opatrně jsem vložil své ruce pod Daisyno tělo a zvedl ho do výšky. Doufal jsem, že je jen vyčerpaná a bude v pořádku. Nepřemýšlel jsem o tom, kam půjdeme, prostě jsem ji odnášel do neznáma.

Po nějaké chvíli jsem spatřil dobře skrytou jeskyni, okamžitě jsem k ní zamířil.

Položil jsem Daisy na zem a chvilku na ni koukal. Došlo mi, že až se probere, bude potřebovat jídlo a pití, proto jsem vyšel z jeskyně a šel se podívat po něčem, co by se dalo považovat za jídlo.

Cestou jsem přemýšlel, jak mě Daisy dokázala probrat, vždyť podle pověstí nemá mít žádnou moc.

Vyrušil mě mírný pohyb v křoví, okamžitě jsem se začal měnit v Seraphona. Miloval jsem ten pocit, cítil jsem, jak celé mé tělo nabývá neuvěřitelnou sílu. Mé tělo obalovaly svaly, nehty se měnily v drápy, ale nejlepší pocit je, když cítím, že z mých zad začínají růst křídla. Je to tak osvobozující.

Z křoví vyběhl zajíc. Jednou jsem máchnul křídly a ocitl se ve vzduchu. Ta volnost z letu, nikdy by mě to nepřestalo bavit.

Zaměřil jsem se na pohybujícího zajíce a znovu zamával křídly. Cítil jsem, jak kolem mě proudí vzduch neuvěřitelnou rychlostí.

Netrvalo to dlouho a už jsem vzlétal se zajícem v rukou. Zakousl jsem se mu do krku, cítil jsem, jak zajícovo tělo slábne. Když jsem se od něho odtrhl, byl už mrtvý.

Letěl jsem zpět do jeskyně, kde jsem nechal Daisy. Rozhodl jsem se, že o vodu se postarám později.

Před jeskyní jsem se proměnil zpět do své lidské podoby a vydal se dovnitř.

Daisy byla stále v bezvědomí. Rozdělal jsem oheň a začal se věnovat králíkovi. Sice mi to nějakou dobu trvalo, ale za chvilku se už zajíc otáčel nad ohněm.

 

Daisy:

Rychle jsem se posadila a zmateně se rozhlížela po jeskyni. Nevěděla jsem, jak jsem se sem dostala, dokonce jsem nevěděla ani to, jestli je Patrik naživu. Začala jsem si myslet, že mě sem dotáhl Tomáš. Nejdříve mě pohltila panika, ale pak jsem si všimla nějaké osoby klečící u ohně.

Chtěla jsem se rychle zvednout a začít utíkat, i když jsem věděla, že Tomášovi bych neutekla.

Zmateně jsem se otočila do prava a všimla si, že je tam hromádka dříví. Bylo tam i jedno silné poleno. V tu chvíli mě napadl šílený nápad, nechtělo se mi do toho, ale věděla jsem, že je to jediná možnost.

Opatrně jsem uchopila poleno do ruky a co nejtišeji se postavila. Rozmáchla jsem se k úderu a vší silou se snažila tu osobu uhodit.

Když bylo poleno už jen kousek od tváře té osoby, tak přišla rána a neuvěřitelná bolest v mé ruce.

Zamrkala jsem a všimla si, jak se na mě dívá Patrik s rukou nataženou před jeho tváří.

„Promiň.“ Okamžitě vyskočil a šel ke mně. „Neublížila sis?“

Místo odpovědi jsem se mu vrhla do náruče a začala vzlykat.

„Už nemůžu,“ vydechla jsem. „Nevím, co teď budu dělat.“

 

 


 

Omlouvám se, že to trvalo tak dlouho, ale opravdu teď nemám moc času, takže nevím, kdy přidám další kapitoly... připadá mi, že jediný čas na psaní, který mám je o víkendu, a už pomalu ani to ne.

Takže se na mě prosím nezlobte a další kapitolu se pokusím napsat, co nejdříve =).


 

6. kapitola – UvědoměníSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Úsvit - 5. kapitola:

9. Eris přispěvatel
12.03.2011 [14:08]

Eris Emoticon Emoticon Ok, hold si budu muset počkat Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

8. ElisR1 přispěvatel
12.03.2011 [14:01]

ElisR1To víš, na delší nebyl čas =), jsem ráda, že jsem napsala aspoň tohle =)
No, jinak ŠUP ŠUP to asi nebude =), ale pokusím se =)
děkuju za koment Emoticon Emoticon

7. Eris přispěvatel
12.03.2011 [13:08]

ErisDěkáš si srandu? To byla super kapča, jen trochu krátká Emoticon
rychle makej na dlaší tak skvělý kapitolce jako byla tahle!!! ŠUP ŠUP ŠUP!!! Emoticon
Moc se mil íbila Emoticon A zajímalo by mě, jak to, že ho dokázala oživit... Emoticon Emoticon
Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. ElisR1 přispěvatel
12.03.2011 [12:43]

ElisR1Safi, moc ti děkuju za koment =)
Moonlight: Děkuju moc, jsem ráda, že se ti líbil Patrikův pohled =). No, a tamto ostatní uvidíš =)

5. SafiraDarkfire přispěvatel
12.03.2011 [12:43]

SafiraDarkfireOmlouvám se opět jsem byla na mobilu, a víš jak to je já + mobil + psaní = nejde dohromady. No jinak kapitolka naprosto dokonalá, patrikuv pohled naprosto dokonalý:) A to jak jsi to uhrála na to že on je teda ten hodnej nakonec. No to mna doslova dostalo. Jako doufám, že to zase není nějakej obrat a nakonec bude patrik celou dobu ten zlý:D Už se těším na další kapitolku a omluva se příjmá, protože zrovna já mám co mluvit:D

4. Moonlight přispěvatel
12.03.2011 [11:10]

Moonlightteda tak to bolo užasne...vieš ako si ma prekvapila patrikovým pohľadom! za to maš body k dobru :D :D som napätá čo sa teda bude diať ďalej, keďže sa to úplne obrátila a z Patrika je teraz ten dobrý a z Tomáša zlý. Mám taký dojem, že sa bude bojovať ale to je len moja predstavivosť :D :D Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. SafiraDarkfire přispěvatel
12.03.2011 [10:35]

SafiraDarkfireSuper kapca tesim se na dalsi dilek:-)

2. ElisR1 přispěvatel
12.03.2011 [10:20]

ElisR1Mirror, neboj, dočkáš se ho =) No a.... neprozradim!!!! =) = ) =)=)
Moc ti děkuju za koment =), potěšil =)

1. MirrorGirl454 přispěvatel
12.03.2011 [10:05]

MirrorGirl454No tak dobre, ja sa ti nejak pokúsum odpustiť. Lne musíš ďalšiu kapitolu pridať čo najskôr, pretože ja som už strašne zvedavá.
Patrik sa bude biť s Tomášom, však??? Emoticon Len dúfam, že neprehraje Patrik, ale Tomáš a Daisy by sa tiež mohla nejak prejaviť, určite má v sebe niečo zaujímavejšie, ako len silu, ktorá je jej nanič. A tiež očakávam nejaký dramatický zvrat a nečakaný spád deja. Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!