OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Napotřetí to dokážu!!! EpilogNapotřetí to dokážu!!! EpilogTakže jsme na konci. Chci poděkovat úplně každému, kdo si našel chvilku a tuhle slátaninu si přečetl. Bez Vás a Vašich komentářů bych se nikdy nedostala až ke konci. Taky Vám bude Lis tolik chybět? Mě chybí už teď. Vážně, mám slzy v očích. Je těžké rozloučit se s někým, s kým žijete už rok a půl. Takže Děkuju, Děkuju, Děkuju. A doufám, že se Vám ten závěr bude Líbit. xoxo ___ Sasanka

"Jamesi, koukej dávat na Harryho pozor. Ještě ani běhat pořádně neumí, tak ho snad nebudeš pouštět na koštěti do takové výšky. Ať ti nespadne!" Hulákala Lily Potterová přes celou zahradu na svého manžela, Jamese.
"Neboj, lásko. Dám na něj pozor" Usmál se James, popostrčil si brýle a dál se věnoval svému ročnímu synovi Harrymu, který poletoval po dvorku na svém novém dětském mini-košťátku. Vznášel se sotva metr nad zemí, ale Lily už šílela strachem.
'Jednou z něj bude dobrý hráč famfrpálu, stejně jako jeho otec' pomyslela si v duchu. Vždyť to bylo víc než jasné, už v tak útlém věku se snažil ve vzduchu vytáčet různé obloučky a zatáčky.
Lily se otočila ke svým hostům. "Dáte si něco? Víno, máslový ležák? Měla bych tady někde mít i ohnivou whiskey." Při posledním slově hodila okem po Siriusovi, kterému v čích zajiskřilo. Ohnivá whiskey byla jeho nejoblíbenější.
"Já bych si dala červený." ozvala se Kate. Od školy se hodně změnila (narozdíl od Siriuse). Vlasy nosila teď sestříhané do moderního mikáda, protkané červenými proužky. Hodila za hlavu svoji praštěnost a začala se chovat rozumně. Důvod? Žít se Siriusem představuje nést za něj a jeho bláznivou povahu veškerou zodpovědnost.
"Já taky, prosím." řekl Remus, který kolem ramen držel Lis Lupinovou.
Lis se usmála a na tváři se jí objevil roztomilý důlek. "Já jenom džus, Lily." poprosila hostitelku.
Lily pozvedla udiveně obočí. "Nedáš si ani červený? Měla bych tu někde mít i lahvinku bílýho. Vážně nechceš? Musíme ty Harryho první narozeniny nějak oslavit."
"To je dobré. Já teď pít nemůžu."
Všichni na ni otočili udivené obličeje.
"Nekecej." vyhrkla Kate s otevřenou pusou.
Lis trochu zčervenala. Nikdy se nenaučila snášet větší pozornost lidí okolo, i když se jednalo o dlouholeté přátele. "Jo, už to tak bude."
Lily se zalily oči slzami. "Lis, já jsem tak šťastná, tak moc ti to přeju!" Popadla kamarádku kolem krku a potom odešla do kuchyně pro pití.
"A kdy to čekáte?" zeptala se Kate.
Remus si přitáhl Lis ještě trošku víc k sobě. "Narodit by se to mělo v zimě, nejspíš na začátku ledna."
"No tak to je bomba." Nechal se slyšet Sirius.
"Naprostá." přitakala Kate.
Lily se vrátila s podnosem, na kterém stálo šest sklenic - čtyři s vínem, jedna s džusem a jedna s whiskey.
"My dva vám taky musíme něco říct," vykřikla Kate, jakoby si právě vzpomněla, ačkoliv na správnou chvíli ohlášení té zprávy čekala už delší dobu. Beze slova natáhla před sebe ruku, na které se jí v odpoledním slunci zaleskl stříbrný prstýnek a malým průhledným kamínkem vybroušeným do tvaru slzičky.
"Tak to mě podrž." Vykřikla Lily a oči se jí rozsvítily takovou dávkou štěstí, že to snad nebylo možné. "Tolik dobrých zpráv během jednoho dne. Já mám takovou radost, že se z toho asi zblázním. Jamesi! Pojď sem na chvilku."
James přišel, v jedné ruce držel malého Harryho a v druhé jeho ještě menší koště.
"Neuhodl bys, co jsem se právě teď dověděla," řekla Lily.
Její manžel jen zakroutil hlavou.
"Lis čeká miminko a Kate se Siriusem se budou brát."
Jamesovi spadla brada a málem i Harry. "Tak to mě podrž!" zareagoval úplně stejně jako jeho žena. "Gratuluju!!!"
"Lily," zavolala na hostitelku přes stůl Kate. "Kde je vůbec Peter? Neměl přijít taky?"
"To měl, ale nedorazil. Nejspíš na to, jako obvykle, dočista zapomněl. Nebylo by to poprvé ani naposled."
"Tak to asi budeme muset vypít bez něj, co se dá dělat," zasmál se Sirius.
Všichni si připili nejen na Harryho první narozeniny, ale i sami na sebe. Všichni žili šťastně a pokud neumřeli, žijí na tom zámku spokojeně dodnes. Ne, moment. Takhle to nebylo...
...
Celá společnost se rozešla krátce před půlnocí, někteří (konkrétně například Sirius) odcházeli nepříliš rovným krokem a jazyk se jim motal. Tu noc se všichni do svých domovů vraceli spokojení. Byla to ovšem poslední noc, kdy byli James a Lily Potterovi naživu.
Tu noc domek v Godrikově Dolu navštívil lord Voldemort.

Tu noc se z Harryho stal Chlapec, který zůstal naživu. Vyvolený...Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Napotřetí to dokážu!!! Epilog:

16. incompertus
01.05.2011 [16:21]

wow... no coment... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

15. ClaireH přispěvatel
25.08.2010 [21:44]

ClaireHTakže jako první se omlouvám, že jsem nenapsala komentář ke všem kapitolám Emoticon... Jinak tahle povídka byla úžasná! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14. Barča
26.04.2010 [22:01]

Nádhera zrovna jsem to přečetla všechno naráz a je to opravdu krásný Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

13. Anna43474
28.01.2010 [18:25]

Krásná povídka, přečetla jsem ji jedním dechem... Tleskám k úžasnému talentu Emoticon

12. Janna přispěvatel
23.01.2010 [14:32]

JannaÚžasné :) Jak už jsem ti psala u poslední kapitoly, tvá povídka mě přestože je to absolutní magořina totálně dostala :D
Pst, už jsem si četla prlog k tvé nové povídce a vypadá to, že bláznivá jízda bude pokračovat.. EmoticonEmoticonEmoticonEmoticon

11. CarollineCullen
20.01.2010 [17:09]

A ještě dodatek!!! Opravdu a jednoznačně souhlasím s Angbellou, protože u téhleté povídky jsem se nasmála víc než u všech povídek co jsem četla dohromady!!! Díky, díky, díky!!! A jen taková drobná otázečka: Kdy bude ta nová???

10. CarollineCullen
20.01.2010 [17:07]

Celá společnost se rozešla krátce před půlnocí, někteří (konkrétně například Sirius) odcházeli nepříliš rovným krokem a jazyk se jim motal. _ tahle pasáž mě dostala!!!

9. Alča
20.01.2010 [14:37]

A co věta:...Musíme ty Harryho první narozeniny nějak oslavit." ? To je slavili nějak dodatečně? Třeba že se dřív nesešli?
A pořád si nenadávej do dementů, jako autorka seš fakt super Emoticon

8. Sasanka
19.01.2010 [20:18]

Alča: Tak jsem si to po sobě ještě jednou přečetla, ale nenašla jsem tam jedinou zmínku o Harryho narozeninách. Nemohla sis to třeba splést s tím narozením miminka Remuse a Lis? Pak je tady ještě varianta, že já jsem prostě dement (vysoce pravděpodobná varianta) XD

7. Alča
19.01.2010 [14:42]

Teď mě ještě napadlo...Harry má narozeniny v červenci, konkrétně 31.7. Jen detail Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!