OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Ja a sestra môjho najlepšieho kamoša - 13. kapitolaJa a sestra môjho najlepšieho kamoša - 13. kapitolaIanov sen. ;)

13. Ianov sen

Ráno ma príšerne bolela hlava. S tichými nadávkami sa mi podarilo otvoriť oči a posadiť sa na posteli. Netušil som, kedy sa mi konečne podarilo zaspať. Nepamätal som si, čo sa mi zdalo, ani prečo som nedokázal spať. Ale vedel som, že nevedieť to, bude pre moje dobro lepšie.

Vyliezol som z mäkkej teplej postele a otriasol sa zimou. Dovliekol som sa až do kúpeľne, kde som si dal horúcu sprchu a obalený v uteráku sa vrátil späť do izby, aby som sa obliekol do čierneho svetra a čiernych nohavíc.

V kuchyni sa mi podarilo pomerne rýchlo zjesť misku vločiek do mlieka. V obývačke som si v obývačke dal do školskej tašky všetko, čo som na ten deň potreboval a čokoládovú tyčinku.

Pred školou som sa stretol s Joshom, ktorý sa hneď začal zvedavo vypytovať.

„Tak čo sa včera stalo? Zbila ťa?“ pýtal sa so smiechom.

„Ech, no...“ začal som, ale nedokončil som vetu, pretože sa pred nami zjavila Char. Hnedé vlasy mala vyčesané vo vysokom chvoste, líca mala jemne zružovené od chladného vzduchu, oblečené mala červené tričko s dlhými rukávmi, čierny sveter a obyčajné rifle. Predierala sa pomedzi žiakov a keď vietor zafúkal silnejšie, vlasy jej aj napriek tomu, že ich mala stiahnuté v gumičke, lietali okolo tváre.

Na chvíľu zastala, vlasy jej jemne povievali okolo tváre a pozrela sa priamo do mojich očí. Ten pohľad mi vyrazil dych. Na chvíľu sa mi zastavilo srdce a len som na ňu strnulo hľadel.

„Ian! Počúvaš ma vôbec? Ian!“ dožadoval sa mojej pozornosti Josh, ale ja som z nej nedokázal spustiť oči.

Bola tam. Na druhej strane miestnosti a usmievala sa na mňa. Vykročil som k nej a ona ku mne. Keď sme sa nakoniec stretli, opýtal som sa:

Smiem prosiť?" Prikývla a rukami ma objala okolo krku. Nežne som ju objal a začal sa s ňou pomaly pohybovať do rytmu hudby.

„Charlotte!“

Zrazu som si spomenul, o čom sa mi minulú noc snívalo. Oči sa mi v prekvapení rozšírili. Chcel som vykročiť smerom k nej, ale v tú chvíľu zazvonilo. Sklamane som sa jej otočil chrbtom a so zvesenými plecami sa vybral ku škole.

***

„Tak povieš mi už konečne, čo sa stalo?“ dožadoval sa Josh na obede.

„Nič, odprevadil som ju domov, chvíľu sa na mňa hnevala,“ povedal som mdlo.

„Neverím ti! Neverím ti ani slovo,“ povedal rozhorčene Josh.

Tentoraz som sa len zasmial a nechal to tak. Chvíľu sme len v tichosti jedli. Kútikom oka som zbadal, že do jedálne vošla Char... s Deanom. Načiahol sa za ňou a chytil ju za ruku. Usmiala sa na neho. Pri srdci ma bodol osteň žiarlivosti. Znechutene som pustil vidličku a začal sa pratať preč.

„Hej! Kam ideš?“ spýtal sa Josh.

„Dojedol som?“ povedal som stroho a ušiel.

***

Po vyučovaní som stál pri svojej skrinke a balil si veci, keď som ich zbadal. Stáli chrbtom ku mne a držali sa za ruky. Nevideli ma. Dean sa k nej nahol a pobozkal ju. Char sa znovu žiarivo usmiala. Postavila sa na špičky, aby ho mohla pobozkať tiež. Naštvane som zatresol skrinku, zo zeme si vzal tašku a nevšímajúc si prekvapeného Josha, ktorý stal blízko mňa, odišiel preč.

***

Otrávene som už pár minút sledoval telku, keď mi niekto začal trieskať na dvere.

„Ian! Ian!“

Povzdychol som si, vypol telku a šiel otvoriť dvere.

„Chcem vedieť, čo sa stalo! Prečo niečo sa očividne stalo a určite to nebolo nič dobré! Takže mi to budeš musieť povedať, buď po dobrotky alebo po zlotky. A ak odmietneš spolupracovať...“ nadýchol sa, „tak... tak zaklamem Char, že si do nej zamilovaný!“

Chvíľu som na neho len vyjavene hľadel a potom potichu zašepkal: „Možno by si neklamal.“

„Čo?“ zatváril sa nechápavo Josh.

„Možno by si neklamal,“ povedal som o trochu hlasnejšie a sklopil oči.

„Ty si... ty?“ takmer zhrozene skríkol.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Ja a sestra môjho najlepšieho kamoša - 13. kapitola:

8. jajka 97
16.04.2012 [21:42]

Please dopis to. Prepac ze nedavam mekcene, dlzne a pod. ale s tymto mam teraz mensi problem. Emoticon Nemozem sa dockat pokracovania. Som hrozne zvedava, ako to bude pokracovat. To ze sa do nej zamiloval je uzasne . Som hrozne zvedava ako to pojde dalej.

7.
Smazat | Upravit | 09.10.2011 [20:04]

Super kapitola Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Teším sa na ďalšiu Emoticon

6. Hejly
06.10.2011 [18:09]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. Moonlight přispěvatel
06.10.2011 [17:59]

Moonlighttak to je dobré... z drsňáka sa stáva romantická duša :D aké zlaté :D :D

4. BJaneVolturi
06.10.2011 [13:02]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. annaliesen
06.10.2011 [12:17]

takle na rovinu to se vidí u málo kterího kluka ale asi už syto přiznal Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon to víme celou dobu že je do char zamilovaní Emoticon

2. Lussy přispěvatel
04.10.2011 [19:06]

LussyÁjá jupí! Ájá jupí, jupí, jeah! Emoticon
Konečně jsem se dočkala! To čekání byla strašné, ale stálo za to. Emoticon
Ian byl dokonalý a asi ho úplně chápu. Chair - to i tam patří, prostě je to židle! Emoticon... Po minulé kapitolce jsem si tím docela byla jistá, ale teď? Ona Dean? Ten Dean se mi nelíbí, myslím si, že bude zklamaná a Ian se ještě nažárlí.Hlavně aby nevyletěl z kůže. Emoticon

1. LoveRain
04.10.2011 [18:01]

paráda Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Ale příště nás tak dlouho čekat nenecháš, že ne? Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!