OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Bratrství čili mír? - 2. kapitolaBratrství čili mír? - 2. kapitolaElena poznává nové lidi, jenže má to háček, jsou to vlkodlaci. Dokáže jim vůbec někdy odpustit a skamarádit se s nimi? Má vůbec cenu, aby jim věřila? Co vyhraje, nenávist nebo rodina? Vždyť se její největší nepřítel vydává za jejího bratra. A co víc, dokáže odpustit lidem, kteří ji zradili?
Jak tohle může skončit?

2. KAPITOLACo tady děláš? Neměl jsi sem chodit, vždyť tě tu najdou,“ zděsila jsem se. Byla jsem ráda, že ho vidím, ale ne za takovýchto okolností.

Neboj se,“ pohladil mě po vlasech.

Coline, musíš okamžitě jít pryč, než tě tu někdo najde,“ vyhazovala jsem ho pryč.

Ne, počkej, poslouchej mě,“ chtěl mi něco říct, ale stan se rozhrnul a dovnitř vešel šéf vlkodlaků.

Oba s Colinem jsme se na něho otočili.

Kohopak to tu máme?“ zeptal se zvesela a podíval se na Colina. „Nemohl si to bez ní chvíli vydržet, že ne?“ zasmál se.

Promiň, musel jsem se přesvědčit, že jí nechceš ublížit,“ zašeptal Colin a stočil hlavu ke mně, aby viděl, jak zareaguji.

Cože?“ zasáhla jsem jim do rozhovoru, ale oni si toho vůbec nevšímali.

Je to moje sestra,“ pronesl naprosto vážně a propaloval Colina pohledem.

Nerozčiluj se Davide,“ snažil se ho uklidnit Colin.

Cože?“ zařvala jsem. Tentokrát jsem získala jejich pozornost.

Nejprve jsem se otočila na Colina: „To je ten David, jak jsi s ním tenkrát telefonoval?“ vyjela jsem na něho poněkud zvýšeným hlasem.

Ehm, no, ano,“ dostal ze sebe nakonec.

Jak si nás takhle mohl zradit?“ vyčetla jsem mu. „Jak si mohl být spojený s vlkodlaky a takhle mě tahat za nos. Jak si se mohl podívat Dariusovi do tváře?“ Nechápala jsem. Cítila jsem v sobě takovou zlost a potřebovala ji ze sebe nějak dostat.

Všimla jsem si Davidova pobaveného úsměvu, sledoval celou naši hádku.

Čemu se jako směješ?“ vyjela jsem. „Není tady nic vtipného, všechno je to tvoje vina.“

Po tak dlouhém řvaní se mi trochu ulevilo, jenže tím, jak jsem zařvala na Davida, tak se taky naštval a začal mi to oplácet.

Moje vina? Všechno jsem to dělal kvůli tobě, takže se zamysli, čí je to vina.“ Nemohla jsem to už dál poslouchat, sebrala jsem se a vylezla ven ze stanu.

Rozběhla jsem se ven, ale nevěděla, kam mám zamířit. Nevěděla jsem, kam až můžu, než se projeví moc toho náramku.

Rozhodla jsem se trochu uklidnit a posadila se k ohýnku. Chvíli jsem koukala do ohně, pak jsem začala tvořit opravdu miniaturní ohnivé koule a začala je házet do středu ohně.

Cítila jsem, jak se někdo dotkl mého ramene. Nevzhlédla jsem, věděla jsem, že to bude buď Colin a nebo David. Spíš jsem typovala Colina, ale ani s jedním jsem neměla chuť mluvit.

Jsi na mě naštvaná?“ ozval se Davidův hlas. Tiše jsem zakroutila hlavou a dál se věnovala svojí zábavě s ohnivými koulemi.

Promiň, že jsem tě sem nechal přivést násilím, ale jsi jediná, kdo mi z rodiny zůstal.“ Zatvářil se tak ublíženě, že jsem se zastyděla za to, jak jsem na něho vylítla, ale stále jsem mlčela. Nevěděla jsem, co mu na to říct. Byl to vlkodlak, nemůžu ho mít ráda, nemůžu ho přijmout jako svého bratra.

Nic mi neřekneš?“ zeptal se smutně. Poprvé jsem se mu podívala přímo do očí a byla naprosto upřímná: „Musím si to všechno promyslet, urovnat v hlavě.“

Chápu,“ pronesl taky upřímně a zvedl se. „Máš času kolik chceš.“

Znovu mi připomněl, že jsem vězeň, že nemůžu zmizet kdykoliv se mi zachce a nejhůř, musím se podřídit jeho rozkazům.

To je i proti sourozeneckým pravidlům, nechci se podřídit bratrovým rozkazům.

Stále mi to vrtalo v hlavě, mám ho brát jako bratra nebo jako vlkodlaka. Proč ne, jako bratra, který je vlkodlak, proč nemůžu být tak tolerantní jako on. Vždyť jemu taky nevadí, že jsem upír.

Položila jsem si hlavu do dlaní a zavřela oči. Ovál mě studený vítr a já cítila, jak oheň ohřívá moji studenou kůži. Nezvedla jsem hlavu, užívala jsem si ten pocit. Snažila jsem se zapomenout na to, kde právě jsem a na to, co právě prožívám.

Cítila jsem, jak mě někdo objal kolem ramen. Rychle jsem zvedla hlavu a všimla si, že vedle mě sedí Lenka.

Tak jsi přece jen skončila u nás,“ řekla zvesela. Smutně jsem se na ni podívala, nebyla jsem ráda, že tu jsem.

Promiň, nejsi zrovna nadšená, že ne?“ Trochu posmutněla, ale stále z jejího hlasu zněl podtón radosti.

Radši bych byla jinde,“ přiznala jsem.

 

Jsem opravdu ráda, že tu jsi,“ přestala skrývat radost a pořádně mě objala.

Musela jsem se pousmát.

Já sice nejsem ráda, že tu jsem, ale ráda tě vidím,“ řekla jsem upřímně.

Lenka se tomu zasmála a pomalu se začala zvedat: „Věř mi, že za pár dní odsud nebudeš chtít odejít.“ A otočila se k odchodu, ale v polovině pohybu se zastavila.

Otočila jsem se, abych věděla, co ji tak zarazilo, ale jediné, co jsem viděla bylo, jak se k nám blíží Colin.

 


 

3. KAPITOLASdílet Sdílet

Diskuse pro článek Bratrství čili mír? - 2. kapitola:

9. ElisR1 přispěvatel
11.07.2012 [13:39]

ElisR1Perla, jediné, co ti prozradím je, že to bude hodně zamotaný =D

8. Perla přispěvatel
11.07.2012 [12:38]

Perla Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Super. Znova. Tlieskam a idem ďalej. Som strašne zvedavá, že keď k nim teraz ide Colin, čo sa stane. Emoticon Emoticon

7. ElisR1 přispěvatel
03.03.2011 [6:34]

ElisR1No, ty vlkodlaci to dělali ještě z jednoho důvodu a ten se dozvíš v další kapitole, akorát nevím, kdy ta kapitola bude, snad se mi něco podaří napsat, nějak mi schází čas :(

6. Lili
02.03.2011 [21:01]

Tak to je ten David? Už sem si myslela, že se o něm nikdy nezmíníš. Emoticon
Teda, ale víš co mě štve? Že zabila Nikol, jenom proto že byla vlkodlak. Takového zabíjení jenom kvůli tomu, že chtěli Elenu dostat k nim nebo co. To dělali jenom kvůli tomů? Ale vlkodlaci asi nejsou vůbec chytří, protože kdyby nikoho nezabíjeli, tak by si je Elena možná oblíbila a mohli se klidně vyhnout zabíjení.
A pokud byly důvody jiné, tak se pletu, ale mně to tak připadá.
Strašně moc se těším na další kapitolku a doufám, že se dozvím proč u vlkodlaků byli Sal a Colin. Emoticon

01.03.2011 [21:04]

marketasakypěknýýý Emoticon Emoticon Emoticon

4. Eris přispěvatel
27.02.2011 [15:24]

ErisCo to k sakru mělo bejt?? Emoticon Emoticon
Úžasná kapitolka! Teda dostalo mě to s Colinem a Davidem, vážně. Emoticon Emoticon Kdybych byla Elen Emoticon , tak bych šla do lesa a zmasakrovala bych ho ohnivými koulemi Emoticon Emoticon By se mi aspoň trošku ulevilo Emoticon Taky mi leze na mozek, proč jí furt otlouká o hlavu, že to všechno dělal kvůli ní. Kecá... Dělal to kvůli sobě, protože byl sám, hovado jedno vlčí Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Krásná kapitolka a jak házela ty miniatirní kloule do ohně Emoticon Emoticon Emoticon , byla sem na zemi! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Těším se na další suprovou kapitolku Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. SafiraDarkfire přispěvatel
27.02.2011 [14:01]

SafiraDarkfireok super už se těším...:) Kdy bude?

2. ElisR1 přispěvatel
27.02.2011 [13:54]

ElisR1To s tim Davidem se dozvíš v další kapitole =) =) =) =). No a to s Colinem se myslim taky dozvíš v další kapitole =) =) =)

1. SafiraDarkfire přispěvatel
27.02.2011 [13:49]

SafiraDarkfireNo kapitolka super, ale víš co mě štve? Že nevím ten důvod proč to udělali kvůli ní. A být jí tak se na to Davida zeptam, protože by mě nebyvilo jak mi to furt někdo otřískává o hlavu a já nevěděla proč. No jinak jsem zvědavá jak to dopadne. Hele miluje ji colin vůbec nebo to na ni hraje? Protože se mi nelibi jak se paktuje s vlkodlaky. Jako fakt mě to žere...:/

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!