OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Amor Matris - 1. kapitolaAmor Matris - 1. kapitolaMoje první kapitolová povídka vůbec, takže nezaručuji nějaké obrovské veledílo a určitě se tam najde spoustu chyb a nedokonalostí na které můžete upozornit. Tak trochu povídka s fantasy a pohádkovým námětem, o tom, že pravda, odvaha, přátelství a láska přemohou všechny nástrahy. O přátelství mezi malým klukem a jedním bílým vlkem na výpravě za záchranu milovaných. Přeji příjemné čtení, a snad se někomu zalíbí...

Kapitola první


Hluboké lesy, do nichž se odvážili jen ti nejstatečnější a i oni se málokdy vrátili zpět domů. Pár těchto šťastlivců vypovídalo o hrůzných příšerách, jichž se bojí i samotné peklo. Třásli se po celém těle a už nikdy jim nebyl dopřán spokojený spánek. Byli prokletí a často jejich život skončil jejich vlastní rukou. To trápení se nedalo vydržet!

Proč tedy stále další a další chodili do těch lesů?

Na druhé straně bylo vysvobození!

Už od pradávna se povídalo po vesnici, že na druhé straně lesů je jiný svět, kde jídla je, co hrdlo ráčí a nikdo není nemocný. Nemocní a hladoví lidé tomu snadno uvěřili a nepřestávali doufat, že se tam dostanou.

Jenže nic. Ti, kteří se tam vydali, se jen málokdy vrátili, a pokud ano, tak blouznili a nedokázali říct, jestli něco našli. A ti ostatní? Co je horší? Myslet na jejich smrt, anebo na to, že se dostali na druhou stranu a vás tady nechali trpět hlady?

Přesto se ve vesnici nikdo nevzdává. Stále věří, že přijde čas osvícení. Nic jiného jim také nezbývá. Stvůry z lesa zaútočily na stáda a skoro všechna pohynula. Ve vesnici není už skoro nic, a to poslední co zbylo, už moc dlouho nevydrží.


„Maminko? Maminko?“ Tíživé ticho protrhl dětský křik. „Maminko, podívejte, co mám?“ chlubil se malý kluk s vlasy zrzavými jako liščí srst. V ruce svíral mrtvého zajíce za jeho zadní pacičky a těšil se, jak ho maminka pochválí.

Zpuchřelé dveře se otevřely a do místnosti vešla stará unavená žena, která sice kdysi bývala mladá a přenádherná, ale strach a hlad z ní udělal toto. Otřela si ruce do zástěry a zelené oči upřela na dítě, které vítězoslavně drželo mrtvého zajíce. Najednou jejím tělem projela nová vlna energie a vrhla se po dítěti.

„Dítě nešťastné, co jsi to prováděl? Kde jsi vzal toho zajíce? Což pak jsme ti neříkala, že nesmíš chodit do lesa? Ach, copak mě vůbec neposloucháš? Mohl jsi zemřít? Nechci ztratit i tebe, když jsem ztratila i tvého otce a tvé dva starší bratry!“

Malý klouček byl tak zklamaný, že se mu po tvářích začaly kutálet slzy jako hrachy. Chtěl udělat mamince radost a místo toho tohle. Plakal a plakal, až mu nos zčervenal.

„Ach synáčku, neplakej,“ utěšovala ho máti. Klekla si na kolena a přívětivě ho k sobě přivinula. Hladila mu zrzavé vlásky a šeptala mu do ouška, že to tak nemyslela.

„Pšt, neplakej, co kdybychom si toho zajíce uvařili, a budeš mi moc pomáhat?“ Při těch slovech si chlapec utřel slzy a s úsměvem se podíval na maminku.

„Ale jedno mi musíš slíbit, že už to nikdy neuděláš,“ řekla a podívala se mu zpříma do světle zelených očí, ve kterých na druhý pohled byly vidět stříbrné žilky.

Chlapec neměl ve zvyku neposlechnout a tak neměl na vybranou než slíbit, že už se to víckrát nestane.

 

Vesnice byla tak malá, že chlapec to všude znal a každý vesničan znal jeho. Všichni znali jeho statečného otce a statečné dva bratry. Také oni se vydali do hlubokých lesů a slibovali, že se sem vrátí, aby svou rodinu a vesnici přepravili přes les. Ten slib nebyl nikdy naplněn a jediné, co kovářovu ženu udržovalo při životě, byl její nejmladší syn. Narodil se o úplňku a jeho vlasy byly odjakživa zrzavé jako liščí srst a oči zeleno stříbrné. Když vědma pravila, že nejmladší syn kováře bude výjimečný člověk, všichni mu dary dávali, když ale potom vědmu za lživé sudby popravili, na malého kovářovic syna se zapomnělo a nikdo si nepamatoval na sudbu, jenž byla jako jediná pravdivá.

 

Ozvala se strašlivá rána, až lidem krev ztuhnula v těle. Následoval děsivý křik a zmatek. Chlapec pochopil, že se stal další útok. V poslední době útoků na vesnici přibývalo.

Chlapcem projel strach, ale rychle se vzpamatoval. Utíkal, až skoro dech popadal. Bál se otočit za sebe. Přece jenom znal ty pověsti o tom, jak stvůry zabijí člověka, jakmile se na něj zvídavé oči člověka podívají.

Srdce mu zběsile tlouklo a bál se, že ho prozradí, když konečně doběhl domů a schoval se pod stůl. Nemyslel strachy a oči měl zalité slzami. On nebyl statečný. Třásl se po celém těle. V duchu si opakoval stále stejnou modlitbičku a čekal, až to přestane.

Před domkem se ozvaly kroky a funění. Chlapec zatnul oči, prsty v pěst a snažil se nedýchat. Silné drápy se zatnuly do dřeva, z něhož byl domek postaven, a silně zaskřípaly. Kluk si pomyslel, že nastala jeho poslední minuta. Když v tom se ozval křik: „Zmizni, ty stvůro! Nech ho na pokoji“. Ten hlas nebyl zdejší, to poznal chlapec hned, ale kdo by to mohl být? Venku se ozývaly další děsivé zvuky, když najednou neslyšel nic, vůbec nic. Mysl mu zachvátila panika.

„Kde je maminka? Maminko? Kde jste?“ vykřikoval vyplašeně.

Pomalu a zlehka našlapoval, otevřel dveře a vyšel ven. Přes slzavé údolí v očích viděl zničenou půlku vesnice. Dřevené trámy byly přelámané a domy byly poničené. Ale kde je jeho maminka? Ona byla to jediné, co mu zbylo!

„Mámí? Maminko? Haló, kde jste?“

Odpovědí mu byl pouhý křik, který vycházel z rozpadlých domů. Zbylí muži z vesnice pomáhali ženám a hledaly zraněné, aby jim poskytli pomoc.

Nebe bylo zatažené a venku docela sychravo. Přesto všichni stáli na nohách a pomáhali, kde se dalo. Jen malý chlapec s brekotem hledal svou milovanou maminku.

„Eriku, co tady děláš?“ zeptal se starostlivý hlas velikého muže, který držel v náruči zraněnou ženu.

„Moje… moje… hledám…,“ poposmeknul, ale muž mu ani slůvko nerozuměl.

„Tak co se stalo?“ zeptal se už nervózně muž.

„Maminka!“ To bylo jediné jeho slovo a všichni kolem pochopili, co se asi stalo.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Amor Matris - 1. kapitola:

10. Katie
08.04.2013 [20:01]

Ty jo,je to hodne zajimavy a originalni napad :-) Je to krasny probeh,mela by jsi psat dal :-)

9. LostAngel přispěvatel
24.10.2011 [16:43]

LostAngelElisR1 už jsem se bála, že jsi zmizela z povrchu zemského. No jen doufám, že nebudeš mít kvůli mě problém s učitelkou Aj. Já mám s nimi tedy hodně špatnou zkušenost. Emoticon Emoticon Rozhodně musíme zase pokecat.

Teď k tvému komentáři. Já... nemám slov. Vážně děkuji, děkuji a děkuji. Tvá pochvala mě hřeje u srdce a něco ti musím prozradit, Erika bych chtěla mít za syna. Emoticon Emoticon Doufám, že tě další pokračování nezklame a budu se těšit až si napíšeme, chci vědět, co je u tebe nového. Emoticon

8. ElisR1 přispěvatel
24.10.2011 [16:24]

ElisR1Takže zaprvé ahojky, dlouho jsme spolu nepokecaly =D. Snad sis nemyslela, že se mě tak lehce zbavíš =D.
Za druhé, už se moc těším na tuhle povídku, snažila jsem se k ní dostat, ale nemám moc času, tak nevím, kdy ji dočtu
(ehm, abys byla v obraze... tak místo toho, abych dělala úkol z Aj, tak si jdu číst tvoji povídku =D.)

A teď už k povídce:
Začíná to opravdu dobře... příšery já miluju =D
Wow, tak ta "předmluva" je vážně dokonalá =D
Musím uznat, že ten klučina je roztomilej =D, nevím proč, ale jeho postavu si asi oblíbím =D
No teda, ten konec, chudák Emoticon
Máš velkou pochvalu, skvělá kapitola, jen mě mrzí, že nemám čas, abych přečetla další Emoticon
Ale musím ti zatleskat =D Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

17.10.2011 [20:20]

FaireVypadá to zajímavě.

6. LostAngel přispěvatel
09.10.2011 [15:57]

LostAngelMartinexa a Lilium: Rudnu! Rudnu! Rudnu! Emoticon Emoticon Emoticon Mockrát děkuji za tak nádherné komentáře, dodávají mi energii a elán do dalšího psaní. Emoticon

5. Lilium přispěvatel
09.10.2011 [10:36]

LiliumFantastické!! Mne sa to veľmi páčilo... Hm, veľmi by som chcela aj ja takto písať... Emoticon Emoticon Patrí ti moja vééľká pochvala!! Emoticon Emoticon

4. martinexa přispěvatel
08.10.2011 [22:30]

martinexaJe to moc hezky napsané. Moc se mi to líbilo. Taky bych chtěla umět takhle psát. Emoticon

3. LostAngel přispěvatel
08.10.2011 [15:33]

LostAngelMoc děkuji, já k tomu nemůžu ani nic napsat, protože mi ty pochvaly vhání slzy do očí. Jinak to není moje první dílo, ale první kapitolové. Tomu jsem se totiž nikdy nevěnovala, až teď jsem to poprvé zkusila a moc mě těší vaše pochvaly. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. ClaireStew
08.10.2011 [15:16]

Jako první tvorba to opravdu nevypadá. Píšeš skvěle. Kdy bude další dílek? Emoticon Emoticon Emoticon

1. SidieOverThreshold přispěvatel
08.10.2011 [13:37]

SidieOverThresholdŽe prvé dielo???? Emoticon Emoticon Emoticon Tak to ti neuverím. Píšeš veľmi dobre. Teším sa na pokračovanie. Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!