OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Jednodílné » Smutné vítězstvíSmutné vítězstvíKrátká pohádka o události, která se přihodila na krabím závodě.

Příběh, který vám budu vyprávět, se doopravdy stal.
Kdysi dávno se téměř v každé rodině chovali krabi, bylo to moderní. A tak tomu bylo i v rodině Zelených. Šestiletý František dostal k narozeninám jednoho mladého, krásného, jmenoval se Pepík. Chlapec z něj měl tenkrát strach a vždy, když se zvíře pohnulo, začal křičet. Později si na něj však zvykl a často ho vozíval s sebou na výlety vlakem a jednou dokonce i letadlem. Stali se z nich nerozluční přátelé, František se o kraba dobře staral, každý den mu čistil klec, ve které bydlel, a dokonce mu i vyprávěl pohádky na dobrou noc.
Jen, co se František naučil číst, se zastavil na ulici u každičkého plakátu, nebo něčeho podobného, a přečetl, co tam stojí psáno. A proto mu neuniklo, že za měsíc se v Praze na louce bude konat krabí závod na dvě stě padesát metrů. Velice se mu to zalíbilo, a proto začal Pepíka vzorně připravovat. Každý den, když svítilo sluníčko i když pršelo, musel běhat.
Když po měsíci usilovného trénování vypukl závod a dvacet šest závodících krabů se rozběhlo, František hlasitě fandil. Pepík do závodění vložil všechny své krabí síly a již po pěti minutách získal asi dvaceticentimetrový náskok. Na konci tratě si ani neuvědomil, že už přeběhl cílovou čáru. Nadšeně utíkal dál a dál a vletěl rovnou pod kola obrovského traktoru. Řidič už bohužel nestihl zabrzdit, protože jak byl Pepík malý, uviděl ho až na poslední chvíli. František, který všechno viděl, se k místu nehody zděšeně rozběhl, ale místo svého krásného kraba našel jen rozjetou placku potřísněnou krví.
Mezitím se vyhlašovaly výsledky závodu. Když pořadatelé slyšeli, co se stalo, radili se, jestli by Pepík neměl být diskvalifikovaný. Dohadovali se velice dlouho a všichni účastníci byli velmi netrpěliví, ale nakonec předali medaili Františkovi a dovolili mu, aby si Pepíka seškrábl a odvezl s sebou domů.
Smutný František nabral Pepíka do igelitového sáčku, nasedl do vlaku a odjel. Medaili si pověsil na háček na zeď do svého pokojíčku a Pepíka pohřbil na zahradě pod smrčkem.


Prosím, nechte nějaké komentáře :DSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Smutné vítězství:

4. Ree
17.08.2016 [15:29]

Chudák Pepík Emoticon Emoticon Ale pěkná povídka

3. slecinka
17.05.2009 [22:29]

Jejku...EmoticonEmoticon

2. ee
17.05.2009 [21:00]

EmoticonEmoticonEmoticonEmoticonEmoticonEmoticonEmoticon

1. Alča
17.05.2009 [20:54]

To je krásný...Emoticon I docela smutný...Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!