OurStories.cz ~ naše povídky - Pomoc autorům » Burza nápadov - Časť III.Burza nápadov - Časť III.Tretia várka nápadov pre vás!

1. "rezervované"

Názov: Nemá názov

Dej: Carolin je mladá američanka/teenegerka, dosť zazobaná a namyslená. Jej život sa krúti okolo nákupných centier a spolužiakov. Jej spolužiačka Lauren odletí na Vianoce do Francúzka a po prvom maily žiada Carolin, aby prišla, pretože sú tam neskutoční chlapci a sľubuje jej krásne Vianoce. Carolin teda balí kufry a nasadá na prvé lietadlo. Tam si stopne taxík, kde z neho vylezie fešný chlapec s menom Adrien. Adrien je študent vysokej školy, ktorý si cez prázdniny zarába v taxi službe a nemá rád američanov. Čo keď cesta trvá hodinu k sídlu Lauren a obaja majú ostrú slovnú zásobu? Koľko by malo Carolin trvať, kým zistí, že Adrien ju zaujíma?

- Mám maličký kúsoček rozbiehajúcej sa debaty medzi Carolin a Adrienom, ktorú rada zašlem.

- Príbeh je čisto len z reálneho života.

Žáner: aký len chcete

Autor: PrincessCaroline
2. "rezervované"

Název: Než zhasne svět

Obsah: Kirkie se narodila do světa, který lidem splnil sen o kolonizaci planety mimo sluneční soustavu. Lidem se na Začátku zadařilo a z původního sta jsou dnes tisíce. Avšak nikdo nedokáže zabránit, aby se planeta přestala odvracet od své hvězdy. Ani překrásná Kirkie, ani kouzelník Ernillo. Zrod jejich lásky byl ve světě domlouvaných sňatků nepravděpodobný a její přežití po skonu světa krajně nemyslitelné. Přichází mrazivá noc, na jejímž konci čeká jen další pláň zamrzlých jezer...

Žánr: Romantika; Drama; Sci - fi
3. "rezervované"

Název: Pod rouškou smrti

Děj: Mirawell, šestnáctiletá dívka žijící v polovině 14. století, za rozkvětu inkvizice a pandemie černé smrti, zemře násilnou smrtí, ubodáním v Londýně, mezi mrtvými těly na ulici a umírajícími na černou smrt si její smrti nikdo nevšimne a její duše se změní v bájnou banshee, svým křikem oznamující smrt. Ale není to klasické pojetí, tahle banshe by měla být sama smrtí převádět duše skrz mlhu v bažinách do světa zapovězeného živým, u toho doprovázena kvílením, sama ztratila city a to i ke svému příteli, se kterým byla za živa zasnoubena, ale přesto pocítí vztek a nenávist, když se znova zasnoubí a ožení, uvrhne na něj kletbu a on onemocní (Meiron Algabreg) a zemře na černou smrt, mezi tím však duše Mirawell začne se probouzet a s ním i cit, jak Meiron umírá, tráví její duše u jeho lóže čas kvílením a odpouští mu, ač nemá již city jako lidské, jistou lidskost si uchovala a touží po tom odejít s ním do země zaslíbených. Meiron umírá a duše Mirawell ho doprovází, sama pláče nad jeho hrobem.

O století později Mirawell jako bludná duše bloudí po bažinách až nalezne muže tak podobného Meironovy, měla by ho utopit, ale přesto ho vyvede z bažiny ven, sleduje za oknem, jeho život a on ji uvidí, jakmile onemocní nějakou neznámou nemocí, čím blíže je k smrti, tím jasněji ji vidí. Nakonec Cairdre Mirwell odpustí všechny její hříchy. A sám zemře na nemoc, Mirawell je propuštěna smrtí a smý se znova po století setkat s Maironem a odejít do země zaslíbených společne s ním v poklidu své duše.

Pozn.: lze děj případně trochu upravit.

Žánr: Historický, Romantická tragédie.

Autor: BianceCithare

 4.

Název: Na konci všech cest

Obsah: Elena Morgett, jakožto dcera bankéře, nemá pochopení vůči zlaté horečce třesoucí s jejím milovaným městečkem. Peter Johnson, přijíždějící přesně z těchto důvodů, se nezdá jako dobrý společník křehké slečny. Proč by se jím měla nechat slečna hlídat? Vždyť jde o cizince posedlého prostoduchou báchorkou. Proč by se jen měl, on, velký objevitel, celým dnem otáčet za malou proradnou zrzkou? Noci jsou možná nebezpečné, ale dny pod bankéřovou střechou mnohonásobně horší. Jezdec, který opouští město po necelých čtrnácti dnech, si však vede nemilé překvapení v patách. Posedlost je velmi nakažlivá a stejně jako láska by se na světě rozkrájela. Chamtivost je však čistě osobitá vlastnost.

Žánr: Zkrátka takový, jaký patří k Divokému západu...

 5.

Název: Ti druzí

Téma: upíři

Obsah: Již před tisíci let žil na světě rod zvaný upír, upíři se vyvinuli z lidského rodu, rodí se a umírají, žijí skrytě před zraky lidí a spalujícím sluncem pod městy ve spletitých chodbách kanálů. Jednou za několik století je jedním upírem zvolen mimořádně vnímavý a inteligentní člověk, aby posílil jejich řady. Edric O'Lawis žijící v Anglii je jedním takovým, má na kluka mimořádnou intuici a je velmi inteligentní (pozn. v rámci normality, žádné superschopnosti) a byl zvolen upírkou Elvirou k tomu aby se stal upírem, Edric souhlasí a bude odveden do podsvětí města, bohyně Lilith a první upír na světě s jeho přijetím však nesouhlasí...může být naznačený romantický vztah mezi Elvirou a Edricem, ale je to především drama.

Pozn.: upíři mají být v původní podobě jako Drákula, takže klasika - česnek, slunce, kříže, svěcená voda atd. žádní lumineskující vegetariáni, když pozřou zvířecí krev - zabije je to, no prostě upír podle mytologie, co spí v rakvích. Jen poznámečka a odchylka je v tom, že jsou smrtelní, žijí a mohou se rozmnožovat, jen když pozřou krev, vstřebá se jim do krevního oběhu skrz speciální orgán, tudíž nemají vylučovací soustavu - protože ji nepotřebují. Stejně tak po pár tisíciletích zemřou na stáří...

Žánr: Drama, Thriller, Mysteriózní, taková doplňující romantika, ale nijak výrazná, spíš ucelující.

Autor: BianceCithare

 6. "rezervované"

Názov: nemá

Dej: Amanda je mladé dievča v sirotinci, ktorému príde list, aby navštívila právnika pretože je zahrnutá v závete. Dozvedá sa, že jej teta, ktorú v živote nevidela, jej zanechala malý dom spolu s jej sestrou/opatrovníčkou. Amanda má zrazu dom a o pár rokov staršiu sestru Alice, ktorá má denne  pár promile viac a jej ironické poznámky ju vytáčajú. Jedného dňa sa jej dostane do rúk kniha, ktorá jej zmení život. Dozvie sa o rodinnej histórii, že ich rodina už celé stáročia drží "mier" medzi zlom a dobrom na zemi. Niečo ako správcovia duší. Ľudské duše po smrti stále ostvajú na zemi a čakajú na ich znovuzrodenie. Do knihy sa zaznamenávajú životné príbehy ľudí, ktorí umreli a ich duše ovládlo zlo (Tá kniha je super, viete v nej prechádzať príbehmi, všetko vidíte na vlastné oči). Amanda prejde očistným rituálom a začne vidieť svet inými očami (už sa nediví prečo je Alice stále naliata). Naučí sa, ako ovládať zlé sily a počas toho študuje príbehy v knihách. Zo zvedavosti vstúpi do jedného príbehu a na jej prekvapenie si ju jeden z chlapcov v deji všimne. Amanda sa s ním zoznámi a zistí, že stále žije a dokonca vtom istom meste. Noahovi sa začne snívať o dievčati menom Amanda, ktoré za ním chodí v snoch. V prvých snoch sú aj s jeho kamarátkou Lizzie, ktorá už umrela. Po čase sa sny menia a Amanda v nich opakovane umiera. nedá mu to spať a preto po nej začne pátrať. Amanda pri jednej prechádzke mestom vidí ženu, ktorá nie je úplne pri zmysloch. Do jej vnútra sa nasťahovala ovládnutá duša a žena v parku rozpúta masaker. "Mier" začína kolísať a na scénu prichádzajú ďalšíí správcovia duší. Podarí sa Noahovi zachrániť Amandu, ktoré začne vídať v meste?

- Nemám k tomu nič napísané. Mená aj okolnosti môžete zmeniť, doplniť, je to na vás. Nemusí dej prebiehať do bodky, ako som napísala.

Žáner: určite niečo z fantasy a reálneho života, ďalej si dotvorte

Autor: PrincessCaroline


♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣


Ako vždy, aj teraz platí niekoľko podstatných pravidiel a zásad, ako to funguje, a keďže som trošku puntičkár, čo sa týka týchto vecí, vypíšem vám ich a bola by som rada, keby ste si ich aspoň prečítali. Zaberie vám to pár sekúnd.

  1. Platí zásada Kto skôr príde, ten skôr berie. Takže ak si vyberiete nápad, ktorý si už niekto "zabral", nehnevajte sa, proste sa to stáva. Hlavne si pozorne strážte svoj slovník a snažte sa nenapísať tu niečo, za čo by ste sa neskôr mohli hanbiť.
  2. Nebudeme to komplikovať, takže ak máte o nejaký nápad záujem, napíšte jeho číslo do komentu. Nebudeme ich potom odtiaľto mazať, aby nevznikali zbytočné zmätky, len k jednotlivým nápadom napíšeme niečo typu "rezervované".
  3. Ak ste neistí čo sa týka smerovania príbehu, pokojne kontaktujte autora nápadu. Mená sú väčšinou napísané pod samotným nápadom, ak tam nie je, autor ho neuviedol.
  4. Nezľaknite sa jazyku, v akom je nápad napísaný. Ak je v slovenčite a vy ste Česi (alebo naopak), nebojte sa. Proste príbeh napíšte vo svojom jazyku, bez ohľadu na to, v akom jazyku je napísaný nápad.

 

Dúfam, že som na nič nezabudla. Na záver už len posledné - mailová adresa, na ktorú ešte stále môžete posielať svoje nápady:

mail: napadobranie@email.cz

Nebojte sa napísať nám. Tento projekt bude trvať len tak dlho, kým oň budete mať záujem. :)

 

Ak náhodou neviete, o čom tento projekt je, TU si to môžete prečítať.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Burza nápadov - Časť III.:

10. LiliDarknight webmaster
23.10.2016 [20:35]

LiliDarknightRee, v súčasnosti projekt nefunguje. Hoci by sa našli voľné nápady, problém je s ich využitím. Doteraz na motívy týchto burzových nápadov vznikol asi len jeden príbeh a ostatné tu visia asi rovnako neproduktívne ako tomu bolo doteraz v počítačoch a hlavách ich originálnych tvorcov. Takže akokoľvek rada by som súhlasila so zaslaním nového nápadu, musím odmietnuť.

9. Ree přispěvatel
23.10.2016 [10:13]

ReeKdyby mě někdy taky něco napadlo, mohla bych vám to poslat na mail a dali by jste to sem? Protože někdy mě něco napadne, ale nedokážu to napsat.

8. LiliDarknight webmaster
12.10.2014 [13:45]

LiliDarknightNápad je tvoj. Veľa zdaru pri písaní. Emoticon

7. EtaMerci přispěvatel
11.10.2014 [19:37]

EtaMerciAhoj, chtěla bych se pokusit napsat první nápad. Děkuji

6. LiliDarknight webmaster
16.08.2014 [10:59]

LiliDarknightNápad je tvoj. Veľa zdaru pri písaní. Emoticon

5. Renaiti přispěvatel
15.08.2014 [16:25]

RenaitiAhoj, ráda bych se pokusila napsat příběh k 3. nápadu. Děkuji Emoticon...

4. LiliDarknight webmaster
14.02.2014 [22:53]

LiliDarknightNápad je tvoj. Prajem veľa šťastia pri písaní. Emoticon

3.
Smazat | Upravit | 14.02.2014 [21:15]

Ahoj, chtěla bych se pokusit o sepsání šestého nápadu. Děkuji Emoticon

2. LiliDarknight webmaster
07.02.2014 [19:47]

LiliDarknightNápad je tvoj. Veľa šťastia pri písaní. Emoticon

1. LeaLee přispěvatel
07.02.2014 [11:51]

LeaLeeAhoj, dovolila bych si zpracovat druhý nápad. Děkuji

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!