OurStories.cz ~ naše povídky - O webu » Soutěže » Merry Christmas - soutěž - hodnocení LiaraMerry Christmas - soutěž  - hodnocení LiaraHodnocení porotce Liara

SafiraDarkfire - Andělský duch Vánoc

Námet poviedky ma zo začiatku dostal, ale postupne som sa v deji stratila. Myslela som, že anjeli budú pekná vianočná téma, ale tvoja poviedka nenaplnila moje očakávania. Síce bola miestami zaujímavá, ako celok vyznela mierne zmätene. Popravde som na konci bola úplne vedľa, pretože som sa nič konkrétne nedozvedela. Jej sestra je anjel, ona je polo anjel? A tehotná? Ten koniec bol skutočne viac ako zvláštny. Tematika Vianoc mi tam tiež trochu pokrivkávala. Celkový dojem bol zmiešaný, pretože to mohol byť zaujímavý nápad...

4/10

 

Najkrajšie Vánoce – PrincessCaroline

Táto poviedka u mňa vyhrala na plnej čiare. Bola plná emócií, vianočnej atmosféry, ale aj napätia a smiechu prelínajúceho sa so strachom. Síce by som niektoré vety pre poriadok mierne upravila, nemala som žiadne výhrady. Gramatická stránka bola v poriadku, žiadne závažné chyby som nepostrehla. Malý Clay pekne oživil celý dej, jeho výstupy pozdvihovali pochmúrnu náladu. Krásny Happy End, romantický a šťastný bol len čerešničkou na torte. Jedným slovom krása. J

10/10

 

AgataEritra - Jak najít lásku k Vánocům...

Na tejto poviedke ma najviac zaujal asi malý brat. Jeho snehuliaková mánia bola lákavým spestrením zaujímavej, ale trochu jednoduchej poviedky. Mne osobne sa štýl podania poviedky páčil, ale nie každý takýto štýl berie. Niektoré slová pôsobili ako kameň do oka, ale celkovo by sa to dalo prehryznúť. Prevedenie by chcelo trochu zapracovať, trošku viac rozviť dej. Sem-tam som zbadala menšiu chybičku, ale inak to bolo vcelku vydarené. Keby sa s tým ešte trošku pohráš, mohlo to byť lepšie.

6/10

 

Bobik - Vianočný zázrak

Toto bol jeden z klasický vianočne ladených zázrakov. Pekný, dojímavý nápad so zaujímavými slovnými prvkami. Podarilo sa ti príbehu vdýchnuť dušu, aj keď mám jednu veľkú výhradu. Slovo „mamy“ mi udrelo do očí a nedalo sa prehliadnuť, pretože si ho tam mala viackrát. Jeden raz by sa to ospravedlniť dalo, ale opakovaná chyba v celkom frekventovanom slove sa len ťažko prehliada. To je skutočné mínus na inak peknej poviedke. Samozrejme, s dejom by sa možno dalo ešte trochu málo pohrať, ale celkový dojem bol viac ako uspokojivý.

8/10

 

Lily - Vánoční pohádka (bez názvu)

Tak nápad sa mi zdal celkom zaujímavý. V príbehu sa vznášala vianočná atmosféra. Vcelku neotrepaná téma, zaujímavý zvrat, ale predsa tomu niečo chýbalo. Tiež ma mrzeli chyby v priamej reči a niektoré preklepy. Spracovanie mohlo byť lepšie, dalo sa s tým určite trochu pohrať. Nebolo to zlé, ale chýbala tomu trochu iskra, niečo, čo by skutočne zaujalo, chcelo by to viac sa ponoriť do príbehu, emócií.

5/10

 

Ywyk - Nejkrásnější Vánoce

Nápad vcelku zaujímavý, príbeh, ktorý by rado prežilo každé dievča. (Možno keby sa vynechala tá bitka :D) Záchrana nevinnej dievčiny dokonalým mužom je stávka na istotu. Tým sa nedá nič pokaziť. Tvoje prevedenie bolo svieže, neotrepané, ale predsa mi tam chýbala nejaká iskra. Príbeh bol napísaný dobre, ale nebola to presne moja šálka čaju. Trochu by sa s tým ešte dalo pohrať, niečo málo vylepšiť. Celkový dojem bol pozitívny, jedna z lepších poviedok. J

7/10

 

Kassiel - Zlobivé děti nedostávají dárky

Tak tu som sa kompletne stratila. Myslím, že hlavnú dejovú linku som pochopila, ale predsa som z toho bola viac ako zmätená. Z textu bolo cítiť, že bol písaný narýchlo. Veľa preklepov ma v tom len utvrdilo. Nehovoriac o tom, že niektoré vety boli zvláštne štylizované. Mohol to byť vcelku dobrý nápad, ale spracovanie bolo skutočne nepostačujúce. Aj keď v tejto téme boli Sad endy povolené, tento sa mi nepáčil. Záver bol veľmi zmätený. Mrzí ma to, ale táto poviedka ma skutočne nezaujala.

1/10

 

LiaraSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Merry Christmas - soutěž - hodnocení Liara:

1. Kassiel přispěvatel
03.01.2011 [19:17]

KassielVěřím- tahel povídka rozhoděn nepatří mezi moje povedená díla. Opravdu slibuju, že příště začnu psát rozhodně hned, jak se o jekékoliv soutěži dozvím.

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!