OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Jednodílné » FanFiction ostatní » Minor heavenMinor heavenTady vám přináším svojí první jednorázovou povídku na téma Harry Potter. Je to z pohledu Siriuse Blacka, když byl s Fénixovým řádem na odboru záhad, aby mohli zachránit Harryho s kamarády. Trochu jinak to dopadne. :-) Příjemné počtení přeje vaše PetraCullen.

Tohle bylo něco pro mě. Nemusel jsem sedět doma a mohl jsem bojovat po boku Fénixova řádu. Právě jsem jedním dobře zmíněným zaklínadlem poslal Malfoye staršího do mdlob. Musel jsem se spokojeně pro sebe usmát. Ohlédl jsem se na Harryho. Snažil se dostat s jedním chlapcem odsud pryč i s tou věštbou. Chtěl jsem jim pomoct, za každou cenu. Chtěl jsem se k nim vydat, ale to mi odřízla cestu má drahá sestřenka Bellatrix.

„Uhni, potřebuji projít,″ zavrčel jsem na ni naštvaně. Věděl jsem, že to po dobrém s ní nepůjde.

„A proč bych měla uhýbat?″ zašišlala nevinným hláskem a já jsem k ní pocítil čirou nenávist.

„Mdloby na tebe!″ zakřičel jsem formuli a doufal, že si probojuji cestu k Harrymu.

Bravurně to vykryla a poslala na mě salvu zakazaných kleteb. Neúnavně jsme bojovali vedle toho oblouku. Má touha probojovat se k Harrymu sílila, stejně, jako probojovat si cestu ven. Nevěděl jsem, jak jsou na tom ostatní členové řádu. Neměl jsem čas zjíšťovat, koho jsme ztratili, kdo byl zraněn, nejdůležítější bylo si probojovat cestu ven. Bellatrix se posměšně zasmála, jenže tím mě víc popohnala k zuřivosti a já jsem po ní skočil. Mrštně mi uhla a sebrala mi hůlku.

„Už máš dost?″ zavřískala a kouzlem mě poslala na zem.

Švihnul jsem sebou o zem a rozbil jsem si hlavu. Na čele jsem ucítil něco lepkavého. Sáhnul jsem si na to čelo a zjístil jsem, že to byla má krev. Nejradši bych si za to chtěl nakopat, že jsem se dal tak snadno jí přelstit. Byla mazaná a já jsem ji podcenil. Vítězoslavně se na mě usmívala. Nemohl jsem se zvednout, byl jsem znehybněný kouzlem a začaly mě opouštět zbytky sil.

„SIRIUSI! Siriusi!″ začal vyvolávat mé jméno Harry hlasem plným bezmoci.

Musel jsem se postavit na nohy už kvůli Harrymu a kvůli Fénixově řádu, musel jsem to udělat pro ně a hlavně pro sebe. Bellatrix se mi smála do obličeje.

„Crucio!″ vykřikla na mě a já jsem prožíval hotová muka.

Svezl jsem se k zemi a svíjel se bolestí. Nekřičel jsem, chtěl jsem si zachovat svojí hrdost a nechtěl jsem té potvoře udělat za žádnou cenu radost. Vzdorovitě jsem na ni pohlédnul.  Harry byl přimražený na místě a hned se k nám rozběhnul. Kamenné lavice bral po třech, aby byl co nejblíž ke mně. Chtěl jsem mu nějak naznačit ať vypadne, že nemá cenu pro mě riskovat, ale nechtěl jsem na sebe přitáhnout pozornost své sestřenky.

„Táák,″ protáhla spokojeným hláskem Bellatrix. „Buď se k nám přidáš, nebo sleduj, jak tě budu pomalu mučit bolestivou smrtí.″

Zvedl se mi žaludek. Neměl jsem jinou možnost než zemřít.

„Nikdy se k vám nepřidám, moc dobře to víš,″ zasténal jsem bolestí.

„Srabe,″ zašeptala a hodila mi mojí hůlku k nohám.

Přibližovaly se nějaké dunivé a naštvané kroky. Bellatrix se neotočila, aby zjístila komu patří.

Razantně jsem popadl svojí hůlku a osvobodil jsem se. Vyškrábal jsem se na nohy a poslal jsem na ni další kletbu. Ladně se jí vyhla.

„Tak tobě to nestačilo?″ zeptala se mě nenávistně.

„Ne!″ zakřičel jsem odhodlaně. Bylo mi jedno, že jsem byl zraněný, musel jsem ji porazit.

 Další boj se strhnul na novo, nedbal jsem, že mi stékala krev po hlavě. Tentokrát jsem se do boje pustil s větší vervou a zápolením. Koutkem oka jsem záhlednul Brumbála, jak je naštvaný a jak Harry přestal utíkat, ale nemohl jsem ostatním věnovat víc pozornosti, protože jsem bojoval o svůj holý život. Začínal jsem dělat chyby, ve stejnou chvíli, kdy je začínala dělat ona. Tohle se pro někoho z nás vyvíjelo smrtelně. Chtěl jsem ji nějak podráždit, aby udělala další chybu. Vysmíval jsem se ji do očí a přitom jsem se stačil vyhnout paprsku rudého světla

 „No tak, snad se zmůžeš na něco lepšího!″ dráždil jsem ji dál a můj hlas se nesl ozvěnou sálem.

Další rudý paprsek letěl proti mně, nestihl jsem se vyhnout, a tak jsem se honem přemístil pryč od ní. Bellatrix zuřila a chrlila nadávky přes celý odbor záhad. Rozesmál jsem se svým štěkavým smíchem a stále jsem byl ve střehu. Zbytky sil mě začaly opouštět a já jsem začal ztrácet vědomí.

„Siriusi, neumírej!″ zakřičel Harry zoufalým hlasem.

Někdo ho chytnul, aby se ke mně nevrhnul.

„Bude žít, Harry, jenom ztratil spoustu krve,″ odpověděl mu Brumbál s klidem a já jsem ztratil vědomí.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Minor heaven:

16. Lily
05.02.2017 [20:59]

Nádhera <3
U Siriusovy smrti jsem brečela, je to moje nejoblíbenější postava. Navíc v knížce to bylo horší než ve filmu. Tahle povídka mi zvedla náladu. Kéž by to tak bylo i v originále.

15. LiviaCullen
12.03.2014 [19:37]

Páni Emoticon Emoticon Emoticon

14. lucka002 přispěvatel
12.03.2014 [19:31]

lucka002Páni, teda musím říct, že to bylo poutavé. Emoticon Na začátek bych ráda řekla, že jsi mě hrozně potěšila délkou textu, protože jak čtu něco delšího, začínám se pomalu ztrácet v textu, jelikož už myslím na to, jak to dopadne. Tvá povídka byla přiměřeně dlouhá, rozhodně jí to neubralo na půvabu. Emoticon Abych se přiznala, moc FF povídek o Potterovi jsem nečetla, takže nemám takové srovnání jako třeba ostatní, rozhodně jsem ale nadšená. Že jsi nenechala Siriuse umřít, to je bonus po tom napínavém boji, i když by mě zajímalo, jak to vlastně dopadlo s Belatrix, jestli vzala do zaječí nebo co se vlastně stalo... Emoticon Ale jinak žůžo, žůžo a ještě jednou žůžo, poutavě napsané, radost číst. Děkuji. Emoticon

13. Paes
17.09.2011 [13:57]

jůů on neumřel Emoticon Emoticon to by bylo super...moc pěkné jen tak dál Emoticon Emoticon

12. CrazyWolf přispěvatel
14.09.2011 [18:58]

CrazyWolfTýjo, kdyby to tak bylo i doopravdy!!! Emoticon Super!!!!!!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

11. JoheeeCullen
13.09.2011 [14:26]

Brumbál mu s klidem odpovědel, že bude žít, když se ho chystala Bella (Emoticon)... Hezké! Emoticon A pak mě dostaly ještě další dvě věci:
Za 1) Jak se mohl Sirius svézt k zemi, když u zemi dávno byl? Asi se propadl pd zem!Emoticon Emoticon
A za 2) Herry stál přilepený na místě a rozběhl se k Siriusovi... Zřejmě i s kusem podlahy! Emoticon

No, to jako nemaj být výtky, jenom mě to pobavilo! Jinak perfektní! Emoticon

10.08.2011 [20:40]

IsabellaMarieLilyVolturiNádhera! Jsem moc ráda, že to Sirius přežil. Když umřel, brečela jsem jako želva. Jak u knihy, tak u filmu. Takže jsem moc ráda, že tady to dopadlo dobře. Sirius je z HP jedou z mých nejoblíbenějších postav. Vážně skvělé a nádherně napsané. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

9. KatarinaCullen
09.08.2011 [15:22]

Wow úplne super Emoticon Emoticon Emoticon som ani nedýchala, keď ho mučila Emoticon Emoticon Emoticon

8. seaamet přispěvatel
08.08.2011 [18:32]

seaamet Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. TeenStar
08.08.2011 [18:17]

Bolo to nádherné, Peti! Emoticon A celkom som tomu aj chápala, aj keď HP veľmi nepoznám. Emoticon Sirius bol vždy mojou obľúbenou postavou. Emoticon Škoda, že sa to tak pekne neskončilo aj v knihe. Emoticon
Nádherná jednorázovka! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!