OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Jednodílné » FanFiction ostatní » Školský trestŠkolský trestŠiesty ročník - Snape učí obranu proti čiernej mágii. Čo sa stane, ak dostane Hermiona školský trest?

Killy

Bodka s nápisom Ginevra Weasleyová jasne ukazovala, že je Ginny na školských pozemkoch a pravdepodobne si užíva posledné slnečné dni tejto jesene. Ako veľmi jej Harry závidel a ľutoval, že tam nemôže byť s ňou! Namiesto toho trčal na tejto príšernej hodine s jeho najnenávidenejším učiteľom Snapeom, ktorému sa tento rok konečne podarilo uchmatnúť si miesto učiteľa obrany. Ach, keby len tak mohol ísť za ňou vonku! Sedeli by spolu pod veľkým dubom a rozprávali sa o škole, o Metlobale, o všetkom. Ona by sa naňho usmievala a on by sa hral s jej ohnivo-červenými dlhými vlasmi a...

„Potter!“ vytrhol ho zo zamyslenia učiteľov hlas. Harry zmeravel a rýchlo poklopkal po pergamene svojim prútikom ticho šepkajúc „Darebáctvo sa podarilo.“ Potom si Záškodnícku mapu nenápadne strčil pod habit a snažil sa tváriť nevinne. „Môžete mi vysvetliť, ako je možné, že nedávate na mojej hodine pozor?! Alebo ste už naozaj taký arogantný a myslíte si, že neverbálne zaklínadlá zvládnete aj bez mojej pomoci?!“

„To nie,“ odpovedal Harry.

„Oslovujte ma pane alebo pán profesor, Potter!“ odsekol Snape a nenávistne si Harryho premeral. Harry počul, ako sa za ním Crabbe s Malfoyom posmešne zachichotali.

„Áno, pane,“ zasyčal a vložil do svojho pohľadu všetku nenávisť, ktorú ku Snapeovi choval. Snape prižmúril svoje čierne, chladné oči.

„Keď už ste nedávali pozor, Potter, určite budete vedieť odpovedať na moje otázky. Učivo piateho ročníka by ste mali ovládať perfektne. Dopredu upozorňujem vašich podarených spolužiakov,“ očami kmitol ku Hermione a Ronovi, „že za každé napovedanie príde Chrabromil o dvadsať bodov.“ V triede nastalo nepríjemné, priam ohlušujúce ticho. Harrymu sa divoko dvíhala hruď, krv sa mu hrnula do tváre a ruky mal zaťaté v päste. „Začneme,“ povedal Snape a zlomyseľne sa zaškeril. „Aký je rozdiel medzi živou a mŕtvou vodou?“

Hoci Harry úporne premýšľal, netušil, aká je odpoveď. Keďže mali minulý rok za profesorku obrany Umbridgeovú, nič nové sa nenaučil, možno sa zdokonalil v praktickej časti na DA. A do tej otrasnej učebnice, ktorá im tá krava dávala, sa ani nepozrel. Snape poznal, že Harry nevie odpoveď a víťazoslávne sa na neho zaškľabil. Hermionina ruka razom vystrelila do vzduchu akoby čakala, že môže za Harryho odpovedať ona. Snape si ju však nevšímal a povedal:

„Aké úbohé sú vaše vedomosti v tak primitívnej oblasti mágie, Potter. Je jasne vidieť, ako sa podobáte na svojho otca. No dám vám ešte šancu, dám šancu celému Chrabromilu, aby neprišli o tridsať bodov pre svojho úžasného Harryho Pottera.“ Irónia v jeho hlase bola viac než hmatateľná. „Kto mi teda povie, aký je rozdiel medzi mŕtvou a živou vodou?“

Nikto okrem Hermiony sa neprihlásil. Hermionina ruka bola vysoko vo vzduchu a divo ňou kmitala, no Snape sa tváril, že si ju nevšimol.

„Nikto?“ ozval sa posmešne a premeral si chrabrmilčanov zlomyseľným pohľadom. „Tak to budem musieť zraziť Chrabromilu tridsať bodov, upozorním na to Minervu...“ No v tej chvíli sa Hermiona neudržala a vykríkla:

„Pán profesor! Rozdiel medzi živou a mŕtvou vodou nie je takmer žiadny, oba elixíry – jedy - sú takmer bez chuti a farby, lenže živá voda sa prejaví až za pár dní, preto sa tiež volá „pomalá smrť“, zatiaľ čo mŕtva voda zabije človeka do pár sekúnd. Na koniec by som ešte chcela povedať, že toto učivo patrí do siedmeho ročníka na elixíroch, nie v obrane proti čiernej mágii a profesor Slughorn hovorí, že...“

„Ticho!“ vykríkol Snape, až to zahrmelo. Hermiona sa okamžite prikrčila. „Opäť ste prehovorili bez vyvolania, slečna Grangerová! Strhujem Chrabromilu ďalších desať bodov a udeľujem vám školský trest, ktorý si odpykáte dnes večer o šiestej v mojej pracovni!“ Harry videl, ako sa Hermione do očí tlačili slzy. Harry už chcel niečo odseknúť, no v tej chvíli Snape povedal: „Končím hodinu.“ A hneď na to zazvonilo. Ron schytil Harryho za lakeť a priam nasilu ho vyvliekol z učebne.

„Nechaj to tak, Harry. Pamätáš sa, čo sa stalo minule, keď som sa ozval ja. Len by si to zhoršil,“ dohováral mu Ron, zatiaľ čo hladkal sklamanú Hermionu po chrbte. Harry prikývol a spolu so svojimi kamarátmi zamieril do Veľkej siene na obed.

 

„Hermiona, si si istá, že tam naozaj pôjdeš? Môžeme ísť za McGonagallovou, tá to určite pochopí. Veď pozná Snapea,“ dohováral jej Ron o pár hodín neskôr. No Hermiona záporne pokrútila hlavou a postavila sa zo svojho kresla pred krbom.

„Takú radosť mu určite neurobím. Som si istá, že horší ako Umbridgeová nebude. Nie, nechaj to tak, Harry. Zvládnem to. Do troch hodín budem hádam naspäť,“ odvetila Hermiona a vydala sa do profesorovho kabinetu. Cestou nestretla ani živú dušu a bola tomu úprimne rada. Nechcela meškať. Keď prechádzala okolo podzemných žalárov, podvedome sa zachvela. Zrýchlila do kroku a o malú chvíľočku už klopala na profesorove dvere.

„Ďalej,“ ozval sa chladný hlas. Hermiona teda vošla dnu a zavrela za sebou dvere. Prezrela si neveľkú miestnosť, ktorú tak dôverne poznala a automaticky zamierila k profesorovmu stolu, sadla si za stoličku naproti Snapeovi a čakala, čo urobí. Ten si ju chladne premeral a prehovoril:

„Som si istý, že viete, prečo ste znova tu, slečna Grangerová.“ Hermiona prikývla. Áno, vedela, prečo si ju profesor zavolal. Opäť. Snape ukázal na čistý pergamen a brko, ktoré ležali na stole pred ňou. Načiahla sa preňho a namočila ho do atramentu. Chvíľu váhala, no napokon sa odvážila a tichým hlasom sa spýtala:

„Aká bude dnešná veta?“ Snape sa na ňu napoly usmial a vstal od svojho stola. Pristúpil k nej bližšie a zamyslene si ju prezrel. Miloval túto hru na začiatku. Vedela to, a tak si aj naďalej udržiavala svoju nenávistnú masku. Sklonil sa k nej a priblížil svoje ústa k jej uchu.

„Už nikdy nebudem odvrávať,“ zašepkal. Keď sa opäť vystrel, všimol si nesúhlasný pohľad, ktorým ho obdarovala. Pobavene sa na ňu usmial. Hermiona to už nevydržala a postavila sa. Siahala mu sotva po plecia. Keď si vyšla na špičky a jemne ho pobozkala na pery, neuniklo jej jeho prekvapenie. Nahlas sa rozosmiala a objala ho. Severus si zaboril hlavu do jej vlasov a vdýchol jej vôňu. Hermiona sa zachichotala.

„Keby tak vedeli, čo tu robíme.“  

..........................

 

Väčšinou poviedky tipu Snape + niekto nerobím, priamo ich nenávidím... Správna otázka: Tak prečo som to napísala?

Ja vám ani sama neviem. xD Napísala som to do súťaže na facebooku (skupina Harry Potter CZ/SK - som Slizolin) a tak som si povedala, že keď to už je na svete, tak to môžem pridať aj sem. :)

Budem vám vďačná za názor!

KillySdílet Sdílet

Diskuse pro článek Školský trest:

8. PsychoNinush
26.09.2012 [17:14]

Zabiiil :D Emoticon

7. SaDiablo přispěvatel
19.09.2012 [22:06]

SaDiabloEmoticon Už z komentářů jsem věděla, co v povídce bude, stejně jsem byla zvědavá. Bylo to takové nenásilné pojetí Seva jako pedofila, podobné povídky jsem viděla už dávno a na jednu stranu se mi to vždycky příčilo, každopádně se mi toto četlo samo. :)

A jak to tak vidím, budu si muset nějaké další FF přečíst ve slovenštině, protože ty vaše názvy jsou strašně srandovní. Emoticon

6. Naty44 přispěvatel
19.09.2012 [21:41]

Naty44Preboháá... :D Ten posledný odstavec by som nečakala :DDD Snape a Hermiona?

5. Ronnie přispěvatel
17.08.2012 [22:19]

RonnieJá ho prostě miluju... A ještě když se dá dohromady s Hermionou... Výbušná kombinace... áááách... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. nesinka přispěvatel
02.08.2012 [21:17]

nesinka Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. Hejly
01.08.2012 [16:11]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. martinexa přispěvatel
01.08.2012 [12:15]

martinexaTy jo to je masakr Hermiona a SNape :D

1. LiliDarknight webmaster
31.07.2012 [19:10]

LiliDarknight*Z perexu som ti vymazala úryvok z poviedky. Podľa pravidiel tam byť nesmie.

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!