OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Ostatní FanFiction » Caroline Winchester: I need a doctorCaroline Winchester: I need a doctorZ Caroline sa stal upír. Starý Lockwoodovský pozemok a niekto, kto môže za jej premenu. Kto je ten upír?
Sam dostáva telefonát, ktorý ho rozruší a vie, že s Deanom sa musia niekam vrátiť. Ale kam?

 

Časť tretia

I need a doctor

 

Vonku sa konečne zotmelo. Celý čas som sa skrývala v tieňoch, ale teraz už môžem vyjsť von.

Ešte dobre, že tá žena mala v dome ihlu a nitku. Upravila som si niektoré veci a vzniklo z toho niečo celkom zaujímavé. Nič moc, ale určite niečo lepšie ako tá plachta, ktorú som mala na sebe.

Otvorila som dvere a vyšla do tmy. Všade bolo ticho. Našťastie už nepršalo. Ale čo teraz? Kam pôjdem? Veď si všetci myslia, že som mŕtva! Nemôžem sa len tak prechádzať po meste!

Nakoniec som sa rozhodla, že pôjdem na starý Lockwoodovský pozemok. Nikto tam určite nebude. A niečo mi hovorilo, že tam mám ísť. S niekým som sa o tom rozprávala. Ale s kým? Prečo si na to nemôžem spomenúť?

Rozbehla som sa a bola som prekvapená, ako rýchlo utekám. Míňala som všetko takou rýchlosťou... A nemusela som sa ani báť, že narazím. Jasne som vedela všetko okolo seba rozoznať.

Po chvíli som už bola tam. V lesoch a predo mnou boli schody do ich pivníc.

„Myslel som si, že neprídeš,“ ozvalo sa zrazu za mnou.

Rýchlo som sa otočila a sledovala narušiteľa. Ten sa len s úsmevom na tvári prechádzal.

„Čakal som na teba v márnici, ale akosi si sa mi stratila. Smiem vedieť, kde si bola?“ spýtal sa.

Založila som si ruky vbok.

„O čo ti ide, Damon? Ako si vlastne vedel, že vstanem?“

Nahodil lišiacky úsmev a podišiel bližšie. „Ešte stále si nespomínaš?“ Ruky si prekrížil na prsiach. „Keby nebolo mňa a mojej krvi, Klaus by ťa zabil naozaj. A to som nemohol dovoliť.“

„Prečo?“ prižmúrila som oči. „Vieš predsa, že ťa chcú Winchestrovci aj tak zabiť.“

Damon len mlčal. Niečo mi tu unikalo. Niečo dôležité. Ale čo také? Zamyslela som sa. Hneď mi to došlo a musela som sa nad tým usmiať.

„Samozrejme, čo iné som si mohla myslieť. Vedel si, že Klaus pôjde po mne. A ty si, ako inak, chcel zapôsobiť na Elenu. Mám pravdu?“

Jeho oči na mňa hľadeli a dali mi len za pravdu. „Mala by si mi ďakovať. A teraz... potrebuješ sa napiť. Inak zomrieš.“

Odvrátila som pohľad. Čo mám teraz povedať?

„Ty si už zabila,“ dovtípil sa sám a usmial sa. „Tak potom pre mňa o jednu starosť menej.“

„Prečo si mi to spravil?“ obvinila som ho odrazu.

„O čom to hovoríš? Dal som ti dar.“

Odfrkla som. „Dal si mi prekliatie.“

 

Pohľad Deana:

Prebodol som srdce upírovi dreveným kolíkom. Ten spadol k zemi a bleskurýchle z neho vyprchal život. Usmial som sa. Zaplatil za to, čo spravil.

„Mak by si prestať, Dean,“ upozornil ma Sam a prišiel bližšie.

„Daj mi pokoj, braček. Myslím si, že toto je jediný spôsob, ako zabudnem.“

On len pokrútil hlavou. „Ty si sprostý! Vážne si myslíš, že toto ti pomôže?! Pozri sa pravde do očí, Dean! Si zranený, máš depku a klameš sám seba! Ona sa už nevráti! Je mŕtva!“ vykričal mi do tváre.

Dych sa mi zrýchlil. Tak toto nemal.

Zaťal som ruku do päste a strelil mu po tvári, až sa zapotácal dozadu a mal čo robiť, aby sa udržal na rovných nohách. Pozrel mi do tváre a keď videl, že som ho chcel ešte kopnúť, zadržal ma rukou.

Zrazu som sa nemohol ani pohnúť. Bol som nútený stáť na jednom mieste. Hlavou som nemohol točiť ani do jednej strany.

„Pusti ma, Sam!“ precedil som pomedzi stisnuté zuby.

Brat ku mne podišiel. „Mám pre teba jednu informáciu. Niekto mi volal. A na tú úlohu sme za potrebu obaja. Potrebujem preto, aby si na ňu nemyslel,“ šepkal sklamane.

Zaškrípal som zubami, ale nakoniec som súhlasil. Pustil ma.

„O čo ide?“ zaujímalo ma po chvíli.

Sam na mňa skúmavo pozrel. „Máme problém. Musíme zabiť Klausa, pretože chce vytvoriť niečo, čo by tu žiť nemalo.“

Prižmúril som oči. „Čo také?“

„Hybridov. A my tomu máme zabrániť.“

„Tak poďme na to. Nemôžeme ho len tak nechať. Zabijem ho a to veľmi rád.“

Sam si oblizol pery. „Tu je ten problém. On...“ zhlboka sa nadýchol. „On je v Mystic Falls. Musíme sa tam vrátiť.“

Vytreštil som oči a vzápätí som bratovi daroval zmučený pohľad. Minulosť si ma našla veľmi skoro.

 

Pohľad Eleny:

Nedokázala som zaspať. Stále som ju videla. Jej skvelé rady, jej úsmev. Nemohla som uveriť, že moja najlepšia kamarátka je mŕtva. Ako som to len mohla dopustiť? A prečo sa sem vlastne Klaus vrátil? O čo mu išlo? Určite nie o Caroline. Veď ju ani nepoznal. Tak prečo bola ona tá, ktorá za to musela zaplatiť?

Postavila som sa z postele a prešla dole do kuchyne. Musím sa nejako rozptýliť. A varenie je na to dobrý spôsob. No teraz otázkou zostáva... čo idem robiť?

Niekto zazvonil. Vzdychla som si. No jasne. Práve vtedy, keď ja si konečne nájdem niečo normálne na prácu, niekto sa mi ohlási na návštevu.

Chtiac nechtiac som otvorila dvere.

Stál v nich Damon a opieral sa o dvere. Hneď sa popri mne pretisol dovnútra.

„Ahoj, Elena. Mám pre teba skvelé správy,“ usmial sa.

Prižmúrila som oči. Odkedy je Damon poslom dobrých správ? Tak to som zvedavá. Prekrížila som si ruky na hrudi.

„Caroline žije,“ povedal.

Vypúlila som oči.

„Čože? Ale... veď som ju videla! Bola...“ Nedokázala som dokončiť. Odrazu mi to všetko došlo a Damonov samoľúby pohľad ma v mojej teórii len usvedčil. „Ako si len mohol!“ okríkla som ho zrazu a strelila mu facku.

To ho vyviedlo z miery.

„Prečo si jej to urobil?! Máš vôbec tušenia, čím si teraz musí prechádzať?! Musíme ju nájsť skôr, ako bude mať problémy!“

„Vieš, Elena, už ich má. Keď sa zobudila, nebol som tam a hlad ju premohol. Nevedela, čo sa s ňou robí a preto je možné, že akosi... nuž... niekoho zabila.“

„To nemyslíš vážne!“ zapišťala som rozzúrene a už som si brala z vešiaka bundu. „Musíme ju ísť nájsť. Určite je zaskočená. Nevie, čo sa s ňou deje.“ Vybrala som z vrecka mobil a vytočila jediné číslo, ktoré ma napadlo. Damon toho už des pokazil dosť. A preto potrebujem niekoho, kto to napraví.

„Áno?“ ozvalo sa z druhej strany.

„Stefan, potrebujem tvoju pomoc. Caroline žije,“ vysvetlila som v rýchlosti a on zatajil dych.

„O chvíľu som pri tebe.“

 

Pohľad Caroline:

Kráčala som lesom nevedno kam. Čo len teraz budem robiť? Všetko je v háji. Už nikoho nemám. Nemám život. Nemám nikoho, komu by na mne záležalo. Mama... tá keby vedela, že žijem, zabila by ma sama. Sam mi hovoril, čo si myslí o upíroch. Je taká ako Dean.

Preboha, Dean! Zastala som a skĺzla na zem. Do očí sa mi nahrnuli slzy. Ten, keby vedel, čo som teraz zač. Čo by urobil? Zabil by ma? Dokázal by ma ešte milovať?

Ukryla som si tvár do dlaní a lesom sa začal ozývať môj plač.

Niekto ho ale narušil.

„Čo sa deje, láska?“ ozvalo sa nefalšovaným anglickým prízvukom.


Tak čo hovoríte? Páčila sa vám táto časť? čo myslíte, čo urobí Dean, keď sa stretne s Caroline? A koho vlastne stretla v lese?


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Caroline Winchester: I need a doctor:

1. Kathleen přispěvatel
12.02.2013 [9:36]

KathleenDoufám že Dean se s tím nějak vyrovná že z Caroline je teď upír... Ale to nesmí zabít Klause - vždyť by tím zabil i jí Emoticon Jsem zvědavá jak se rozhodne Emoticon No a v lese teď Car potkala koho jiného než Klause Emoticon Super kapitolka a těším se na dalšíí Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!