OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Drabble » SamaritánSamaritánPoložme si rovnakú otázku ako náš hlavný hrdina. Prečo byť samaritánom. Žerie to čas, nervy a spôsobuje to problémy. Nie je teda lepšie a jednoduchšie vykopať ten hlúpy hrob, a mať svätý pokoj? Drable (300)

„Milujem keď to robíš!“ Vyhlásil to tak rezolútne, až sa naňho prekvapene pozrel.
„Čože?!“
Mike pokrčil ramenami, ruky si vložil do vreciek džínsov a pokrútil hlavou v typickom geste.
„Ja jednoducho milujem, keď mi totálne serieš život,“ zavrčal a pozeral pritom na mŕtve telo pri jeho nohách.
„Uh...“ Bolo jediné na čo sa Rič zmohol.
„Ty si sa jednoducho rozhodol, že deň, ktorý by som nestrávil ťahaním ťa zo sračiek, bol by až príliš fádny pre môjho kreatívneho ducha,“ ponosoval sa vysoký tmavovlasí muž ďalej.
„Myslíš, že to robím pre zábavu?“ neveril Richard vlastným ušiam.

Mike si drepol tesne k telu drobnej ženy. Namočil si malíček do neustále sa zväčšujúcej kaluži krvi. Stále teplá a lepkavá. Vložil si prst do úst. Chutila rovnako ako voňala, ako hrdza.

Postavil sa a zahľadel sa svojmu chránencovi rovno do očí. „Začínam v to dúfať v opačnom prípade by to už bolo viac než choré.“
„Ja... ja to nechcem! Mike, ono sa to deje sa...“ bránil sa chlapec zúfalo.
„Ak mi ešte raz povieš, že sa to deje samo od seba, Rič, prisahám, začnem byť skutočne kreatívny.“ Nastalo ťaživé ticho. Mike sa vytrvalo pozeral na Riča ako na idiota.

Chlapec, ktorý sa pomaly lúčil so svojim pubertálnym obdobím, ten pohľad neznášal.
„Ja nie som idiot!“ vyprskol naštvane. Mikovi okamžite vyletel jeden z kútikov v posmešnom tiku, no nič nepovedal. Nebolo treba. Odtrhol pohľad od svojho chránenca naspäť na telo na zemi. Špičkou nohy štuchol do chrbta.

Okamžite sa stali tri veci naraz. Vzdychol si, prevrátil očami a pokrútil hlavou.
„Ty ale si idiot,“ zavrčal chladne, až sa Richardovi naježili chĺpky na krku. „Ona nie je mŕtva! Vypadni!“ Mike privrel oči a potichu rýchlo kalkuloval.
Bolo ľahšie sa zbaviť mŕtveho tela. Jeden hrob, jeden formulár, max hodina času. Odhrnul dievčine vlasy z tváre.
Prečo som len Samaritán?Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Samaritán:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!